Paskelbtos 2017-ųjų „Gazelės“(https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2018/01/18/paskelbtos-2017-uju-gazeles-laurai-grizo-i-vilniu)

Mūsų kompanija džiaugiasi, kad iš 3935 įmonių papuolė į 513 vietą.Suprasdami, kaip svarbu versle yra greiti ir užtikrinti sprendimai stengsimės  ir toliau išlaikyti nemažėjantį tempą!

Griežtesni reikalavimai

Į galutinį sąrašą pateko 3.935 įmonės. Bendrovės turėjo praeiti dar smulkesnį atrankos rėtį, nes ne tik buvo šiek tiek pakeisti ankstesni kriterijai, tačiau atsirado ir naujų.

Vienas esminių pokyčių, atrenkant sparčiausiai augusias įmones – sutrumpintas laikotarpis, kuriuo metu matuojama, kiek išaugo pajamos. Anksčiau buvo lyginamas pokytis per 4 m., šiemet analizuojami 3 metai. Toks sprendimas leidžia realiau vertinti įmonės augimą. Taigi, renkant „Gazelę 2017“ buvo lyginamos 2014 m. ir 2016 m. pajamos, kurios per tą laikotarpį turėjo paaugti ne mažiau kaip 20%.

Kitas esminis pokytis – aiškiau apibrėžta, kas yra smulki ir vidutinė įmonė. Dabar ja laikoma tokia bendrovė, kurios metų apyvarta buvo nuo 100.000 Eur iki 3 mln. Eur. Taigi tokia įmonių, pretenduojančių tapti „Gazele 2017“, apyvarta, turėjo būti 2014 metais.

Įvesti aiškūs skolų valstybinėms institucijoms dydžiai, kuriuos viršijus atsiranda barjeras, neleidžiantis patekti į sparčiausiai augusių sąrašą. Nustatyta, kad įmonė projekte nedalyvauja, jeigu 2016 m. skola „Sodrai“ viršijo 1.000 Eur, o Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) – 10.000 Eur.

Pastaroji institucija padėjo įvertinti, ar įmonės tvarkingai moka mokesčius.

Šiemet dar didesnę prasmę įgavo ir kiti kokybiniai atmetimo kriterijai: teismai, išieškojimai, areštai ir pan. Kaip ir anksčiau, svarbus liko viešumas – kiek pati įmonė nori viešai kalbėti apie savo veiklą ir dalytis patirtimi. Nes tik tų bendrovių vadovai, kurie neturi ko slėpti ir kurie yra linkę pasidalyti sprendimais, atnešusiais sėkmę, ar papasakoti apie klaidas, iš kurių teko patiems mokytis, yra tikrieji verslo lyderiai.

Ir ankstesniais metais, ir šiemet kai kurios įmonės, patekusios į bendrojo sąrašo viršų, negaus pagrindinių prizų – tai dažniausiai lėmė nenoras viešai dalytis patirtimi.

Įvertinus visus kriterijus, buvo atmesta daugiau kaip trečdalis bendrovių.